Виховна робота

                          

21.05.2020
🇺🇦21 травня Україна разом з усім світом відзначає Всесвітній день вишиванки🇺🇦
Щорічно це свято припадає на третій четвер травня, а заснували його у Чернівцях у 2006 році студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.🏫
Вишиванка – це не лише частина українського національного одягу, це не просто вишита сорочка, а справжній генетичний код, який об’єднує українців у всьому світі попри відстані й кордони.🤝 Збереження українських цінностей завжди було, є й буде нашим пріоритетом, адже у них – наша пам'ять, безперервний зв'язок поколінь, національна самобутність і віра.🌟
Коли люди вірять у майбутнє свого народу і пам’ятають його минуле, ніщо у світі не здатне їх зламати.💪
Тож нехай вишиванка з’єднає нас міцною червоною ниткою в одну-єдину українську родину.💙💛


14.05.2020
 18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу


13.05.2020
                                                     ШАНУЙМО РОДИНУ СВОЮ!
Доброго дня, дорогі учні! Як ви знаєте, у другу неділю травня українці відзначають тепле родинне свято День матері, а 15 травня ми з вами святкуватимемо Міжнародний день сім'ї.

Дружня родина Шосткинського ВПУ проводить онлайн-акцію "Сім'я, мати і дитина - це ми всі, це Україна!" і запрошує всіх долучитися до створення онлайн-колажу. Ви можете додавати фото своїх матусь, бабусь або усієї рідні і присвячувати їм теплі слова підтримки, вдячності і любові.
https://vpu19.ucoz.ua/news/sim_39_ja_mati_i_ditina_ce_mi_vsi_ce_ukrajina/2020-05-12-1027



Бережіть своїх близьких і цінуйте кожну мить. проведену з ними!

07.05.2020
Україна вшановує пам'ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни.




 26.04.2020
                                                    Урок пам'яті
 Чорнобиль – скорбота пам'яті людської
           Чорнобиль – невеличке українське містечко, яких сотні в Україні. Весною потопало воно у свіжій зелені, вишневому та яблуневому цвіті. Влітку тут полюбляли відпочивати кияни. Їхали сюди від усюди, щоб набратися здоров'я, подихати цілющим повітрям. Здавалося, що красу цього куточка українського Полісся ніщо й ніколи не затьмарить… У 1971 році неподалік від Чорнобиля розпочали будівництво потужної атомної електростанції. На 1983-й рік стали до ладу 4 енергоблоки. Приступили до будівництва п'ятого. Згодом, за кілька кілометрів від станції виникло місто. Його назвали Прип'ять – за назвою тутешньої повноводої річки.



Ніщо не віщувало біди. Стояла тиха весняна ніч. Квітень завершував свою вахту в природі і мав передати її травню. Саме в таку з ночей, 26 квітня 1986 року о 1 годині 23 хвилини 40 секунд, коли всі спали безтурботним сном над четвертим реактором Чорнобильської електростанції несподівано велетенське полум'я розірвало нічну темряву.
Майже одразу до місця вибуху прибули пожежні. Першим до ЧАЕС прибув загін під командуванням лейтенанта Володимира Правика (він один з перших помер від гострої променевої хвороби). Пожежних не попередили про небезпеку радіоактивного диму і уламків, вони не знали, що це була незвичайна пожежа. Пріоритетним завданням було гасіння вогню на даху станції і території довкола будівлі, що містила енергоблок № 4 для того, щоб захистити енергоблок № 3 і тримати його основні охолоджувальні системи в робочому стані. Вогонь гасили до 5-ї години ранку.
        У середині четвертого блока його вдалося загасити лише 10 травня 1986 р., коли більша частина графіту згоріла. Вертолітними підрозділами армійської авіації з 27 квітня по 10 травня було скинуто на зруйнований блок близько 5 тис. тонн різних матеріалів, зокрема 40 тонн з’єднань бору (ефективного поглинача нейтронів), 600 тонн доломіту і 1800 тонн глини та піску. Близько 2400 тонн свинцю мали нейтралізувати тепло, що виділялося, перешкоджаючи тим самим переміщенню розплавленого палива під фундамент реактора. Скинуті з вертольотів матеріали вкрили центральний зал шаром товщиною від 1 м біля північної стіни до 15 м – біля південної.

Іонізуюче випромінювання здатне поражати все живе. Щоб вберегти ліквідаторів аварії від радіації, їх тіла обертали 3-міліметровими свинцевими листами. На ногах – бахіли зі свинцевими стельками, на руках просвинцьовані рукавиці, голова прикрита свинцевою каскою. Такі доспіхи важили 25 кг. В них можна було знаходитися не більше 2 хвилин, потім вони вже не могли захистить людину від все проникаючих радіоактивних променів. Деякі радіокеровані механізми, що розбирали завали, не витримували високого рівня радіації і виходили з-під контролю операторів. Пожежа тривала 10 днів і забрала життя 31 людини.
 Кількість людей, що брали участь в гасінні пожежі на ЧАЕС, становила 240 тис. Всі вони отримали високі дози радіації. Однак саме пожежникам вдалось врятувати нас від справді серйозної катастрофи – сильного водневого вибуху, який міг стати наступним етапом трагедії.
27 квітня урядова комісія прийняла рішення про евакуацію населення Прип’яті. За дві години її було закінчено. А в місті проживало 50 тисяч жителів.

29 квітня почалася евакуація з 30-кілометрової зони. Реактор тлів до 6 травня, а лише 16 травня почалася евакуація дітей з Києва.
     Так, аж на 10-тий день було вирішено розсекретити аварію на ЧАЕС. Та про масштаби біди ніхто не говорив. Йшлося, як про звичайну аварію, про те, що не треба відчиняти вікон і дверей, не перебувати довго на вулиці.
         Для повної безпеки роботи ЧАЕС було прийнято рішення спорудити над ушкодженим реактором спеціальне укриття. У район четвертого енергоблока звозили увесь радіоактивний бруд, радіоактивні уламки і конструкції, заздалегідь розраховуючи влаштувати на цьому місці могильник радіоактивних відходів. Проект одержав інженерну назву «Укриття», але в народі він більш відомий під назвою «саркофаг». Він мав бути заввишки 61 метр, найбільша товща стін – 18 метрів.


Укриття-2» у формі арки розпочали будувати 2007 р. і будівництво має закінчитися у 2017 році. Термін експлуатації нового саркофага становить 100 років.

Наслідки Чорнобиля
           Радіаційного забруднення тією чи іншою мірою зазнали одинадцять областей колишнього Радянського Союзу, в яких проживає 17 мільйонів людей, з них в Україні – понад 10 мільйонів.
           Понад 400 тисяч жителів змушені були залишити свої домівки, які опинилися у зоні сильного радіоактивного забруднення, з них більше 200 тисяч – в Україні.
           Хоча Чорнобильська катастрофа вважається трагедією українською (внаслідок аварії постраждали 12 областей України), офіційні дані свідчать, що 70% радіації отримала Білорусія: постраждала п’ята частина сільськогосподарських територій, а сотні тисяч людей почали хворіти лейкемією та раком щитовидної залози. У білорусів також є зона відчуження, яка сьогодні сягає більше 4 000 км.
       Із сільськогосподарського користування було виведено близько 5 млн. га земель через забруднення радіонуклідами.
       22 мільярди витратила Україна на ліквідацію наслідків катастрофи.
      Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі.
           
Чорнобиль: свідчать факти
           Чорнобильську АЕС – першу атомну електростанцію в Україні – побудували на розломі гранітного щита, в межиріччі великих українських рік Дніпра, Прип’яті, Десни.
            4-й енергоблок здали в експлуатацію поспіхом, на півроку раніше передбаченого терміну. З метою економії коштів під новозбудований блок не заклали бункер, у який у випадку аварії він мав провалитись. До того ж це була єдина «економічна» конструкція АЕС без належного даху.
           Позбавлені інформації про аварію на Чорнобильській АЕС, люди у місті енергетиків Прип’яті, що поруч зі станцією, 26 квітня справляли сім весіль, батьки гуляли з дітьми по місту, любителі риболовлі сиділи з вудками на березі річки.
           Міністерство охорони здоров’я СРСР 27 травня 1986 року направило на місця листа: “Засекретити відомості про ступінь радіоактивного ураження персоналу, який брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС”.
              Кажуть, час лікує. Через 24 тисячі років людство зможе забути про ту «мирну» атомну катастрофу, тому що це – час повного розпаду стронцію й цезію. З них ми прожили 34 роки…
                                                                      

21.04.2020
                                                              Доброго дня усім!
В рамках місячника з охорони праці та безпеки життєдіяльності, який проходить кожного року знайомимось з темою:
       "Пожежна безпека. Засоби пожежогасіння."









17.04.2020

Доброго дня усім! 
За декілька днів ми з вами, як і усі православні християни будемо святкувати  Воскресіння Христове. 
А що знаєте ви про це велике свято і про традиції його святкування саме у нас, в Україні?
Пропоную переглянути відео "Що таке Великдень? Українські традиції та релігійні вірування світлого свята Пасхи"






16.04.2020
Доброго дня, дорогі учні! 
У нашому училищі щороку традиційно проходить конкурс "Топ - 19"
який визначає кращих учнів закладу. В цьому році голосування проходить онлайн.
Заходьте на сайт Шосткинського вищого професійного училища і голосуйте!
Обов'язково підтримайте учня нашої групи 02-18: Муху Назара 




                            Інформаційна картка учасника «ТОП-19»

 

          
  Муха Назар 
Володимирович

  ІІ курс, група 02-18


Слюсар з ремонту колісних              
  транспортних засобів;                                          електрогазозварник

          Громадське доручення

                      Музейна справа


                 Хобі

 Люблю читати книги, займатися спортом

 Портфоліо досягнень конкурсанта:

 - успішність, середній бал;
                
 - участь у конкурсах, заходах, акціях  різних  рівнів;
              
 - участь у конкурсах професійної     майстерності, олімпіадах.




             
-життєва позиція учасника.


             
Середній бал успішності   8,57

Турнір юних істориків (м.Суми) – Диплом ІІІ ступеня  (командне)
І етап всеукраїнська учнівська олімпіада з історії (ДПТНЗ «ШВПУ») – І місце 
ІІ етап всеукраїнська учнівська олімпіада з історії  (м.Глухів) – 11 місце
ІІІ відкритий чемпіонат з інтелектуальних ігор «Брейн – ринг» (математика і фізика)  - чверть фіналу у команді «Плюс на мінус»

Любити життя, і цінувати кожну його хвилину, нести радість, у книгах шукати істину, у людях - мудрість






06.04.2020
                                        До уваги учнів і батьків.



31.03.2020
До уваги учнів і батьків.
Кабмін прийняв рішення запровадити режим надзвичайної ситуації по всій території України на 30 днів. Відповідно всі карантинні обмеження також подовжені на 30 днів – до 24 квітня!


Нагадуємо, що з 12 березня 2020 року аудиторні заняття в ДПТНЗ «Шосткинське ВПУ» призупинені. Навчальний процес здійснюється в дистанційному режимі (див. розділ "ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ") згідно розкладу занять.




До уваги учнів групи 02-18.
                                                   Заміни для групи 02-18
                                                  Заміни на 01.04.2020
1 урок
Інформатика
Татарина Ю.О.

4 урок
Спецтехнологія
Пушкарьов М.В.

7 урок
Геометрія
Білявська М.В.

                                                 Заміна на 31.03.2020

1-2 урок
Зарубіжна література
Остапчук С.М.

3 урок
Фізична культура
Глинчак В.В.

4 урок
Українська мова
Птащенко Г.П.

5-6 урок
Хімія
Рогова Л.М.

7-8 урок
Біологія і екологія
Зубова О.П.

                                                 Заміни  на 30.03.2020

6 урок
Інформатика
Татарина Ю.О.

8 урок
Інформатика
Татарина Ю.О.




26.03.2020
До уваги учнів групи 02-18.
                                              Заміни для групи 02-18
                                                  Заміни на 25.03.2020
5 урок
Українська мова
Птащенко Г.П.

                                                 Заміна на 26.03.2020

1урок
Захист Вітчизни
Федоров Ю.В.

4 урок
Інформатика
Татарина Ю.О.

                                                 Заміни  на 27.03.2020

2 урок
Українська мова
Птащенко Г.П.

5 урок
Інформатика
Татарина Ю.О.



23.03.2020
До уваги учнів групи 02-18.
                                              Заміни для групи 02-18
                                                  Заміни на 23.03.2020
1 урок
Інформатика
Татарина Ю.О.

6 урок
Біологія і екологія
Зубова О.П.

                                                 Заміна на 24.03.2020

1-2 урок
Технології
Деркачова О.Ю.

3-4 урок
Українська мова
Птащенко Г.П.

5-6 урок
Українська література
Скомороха Н.П.

7-8 урок
Інформатика
Татарина Ю.О.





18.03.2020
До уваги учнів групи 02-18.

Посилання для дистанційного навчання.

№ з/п
     Дисципліна
       Викладач
     Посилання
1
Українська мова
Птащенко Г.П.
2
Українська література
Скомороха Н.П.
гугл-клас за кодом     jpaxbj2
3
Зарубіжна література
Остапчук С.М.
4
Іноземна мова
Остапчук С.М.
5
Математика
Білявська М.В.
6
Фізика і інформатика
Харчук Н.М.
7
Інформатика
Татарина Ю.О.
8
Історія
Онопрієнко Л.М.
9
Біологія і екологія
Зубова О.П.
10
Хімія
Рогова Л.М.
11
Технології
Деркачова О.Ю.
12
Географія
Осипенко О.П.
13
Спецтехнологія
Пушкарьов М.В.
14
Захист Вітчизни
Федоров Ю.В.





                                             Заміни на 19.03.2020 (четвер)
4 урок
Історія України
Онопрієнко Л.М.

                                              Заміни на 18.03.2020 (середа)

5 урок
Хімія
Рогова Л.М.

                                              Заміни на 17.03.2020 (вівторок)

1-3 урок
Українська література
Скомороха Н.П.

4-5 урок
Геометрія
Білявська М.В.

6-8 урок
Біологія і екологія
Зубова О.П.

                                               Заміни на 16.03.2020 (понеділок)

3 урок
Геометрія
Білявська М.В.





17.03.2020

                                              Розклад занять групи 02-18       з 17.02.2020
   ПОНЕДІЛОК
1
815 – 900
Спецтехнологія
каб.3
Пушкарьов Михайло Володим.
2
905 – 950
Біологія і екологія
каб. 14
Зубова Ольга Петрівна
Онопрієнко Лариса Михайлівна
3
1000 – 1045
Історія України
каб. 15
4
1050 – 1135
Геометрія
каб.11
Білявська Марина Володимир.
                                        Обідня перерва   1135 – 1205
5
1205 -1250
Зарубіжна література
каб. 8а
Остапчук Світлана Миколаівна
6
1255 – 1340
Фізкультура

Глинчак Валерій Володимиров.
7
1350 1435
Українська мова

Птащенко Галина Петрівна

Рогова Ліана Михайлівна
8
1440 – 1525
Хімія
каб.5
9
1530 – 1615
Інформатика (І підгр)
каб.18
Татарина Юлія Олександрівна
      ВІВТОРОК
1
815 – 900

Виробниче  
               навчання

     Бурмака Олександр Миколайович
2
905 – 950

3
1000 – 1045

4
1050 – 1135

                                        Обідня перерва   1135 – 1205
5
1205 -1250

Виробниче  
               навчання

      Бурмака Олександр Миколайович
6
1255 – 1340

7
1350 1435

8
1440 – 1525

9
1530 – 1615


           СЕРЕДА
1
815 – 900
Фізика і астрономія
каб.7
Харчук Неля Миколаївна
2
905 – 950
Захист Вітчизни

Федоров Юрій Володимирович
3
1000 – 1045
Захист Вітчизни

Федоров Юрій Володимирович
4
1050 – 1135
Інформатика (ІІ під)
каб.18
Татарина Юлія Олександрівна
                                        Обідня перерва   1135 – 1205
5
1205 -1250
Фізкультура

Глинчак Валерій Володимиров.
Зубова Ольга Петрівна
Онопрієнко Лариса Михайлівна
6
1255 – 1340
Біологія і екологія
каб.14
7
1350 1435
Всесвітня історія
каб.15
8
1440 – 1525



9
1530 – 1615



           ЧЕТВЕР
1
815 – 900
Спецтехнологія
каб. 3
Пушкарьов Михайло Володим
2
905 – 950
Технології

Деркачова Олена Юріївна
3
1000 – 1045
Фізика і астрономія
каб. 8
Харчук Неля Миколаївна
4
1050 – 1135
Фізкультура

Глинчак Валерій Володимиров.
                                        Обідня перерва   1135 – 1205
5
1205 -1250
Фізика і астрономія
каб. 7
Харчук Неля Миколаївна
6
1255 – 1340
Фізика і астрономія
каб. 7
Харчук Неля Миколаївна
7
1350 1435
Іноземна мова
каб.8а
Остапчук Світлана Миколаівна
8
1440 – 1525
Іноземна мова
каб. 8а
Остапчук Світлана Миколаівна
9
1530 – 1615
Інформатика (І підгр)
каб.18
Татарина Юлія Олександрівна
       ПЯТНИЦЯ
1
815 – 900
Українська література

Скомороха Наталія Петрівна
2
905 – 950
Географія
каб. 12
Осипенко Оксана Петрівна
3
1000 – 1045
Українська література

Скомороха Наталія Петрівна
Птащенко Галина Петрівна
4
1050 – 1135
Українська мова

                                        Обідня перерва   1135 – 1205
5
1205 -1250
Спец. технологія
каб.3
Пушкарьов Михайло Володим.
Татарина Юлія Олександрівна
6
1255 – 1340
Інформатика (ІІ  підгр)
каб.18
7
1350 1435
Алгебра
каб. 11
Білявська Марина Володимир.
8
1440 – 1525



9
1530 – 1615




16.03.2020

До уваги учнів і батьків.

Відповідно до рішення Кабінету Міністрів України щодо введення обмежувальних заходів, пов’язаних із складною епідемічною ситуацією, 
з 12 березня по 03 квітня 2020 року аудиторні заняття в ДПТНЗ «Шосткинське ВПУ» припиняються.  
Навчальний процес буде здійснюватись в дистанційному режимі згідно розкладу занять за посиланням https://vpu19.ucoz.ua/













Немає коментарів:

Дописати коментар